Pompy ciepła dla wspólnot mieszkaniowych

Pompy ciepła dla wspólnot mieszkaniowych: przyszłość ogrzewania

W erze globalnego ocieplenia, energia odnawialna zdobywa coraz większą popularność. Pompy ciepła, wykorzystujące odnawialne źródła energii, stały się atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla indywidualny czytaj więcej »

rakieta do tenisa

Rakieta do tenisa: Kluczowy sprzęt na korcie

W świecie tenisa, rakieta jest jednym z najważniejszych elementów, o których musi pamiętać każdy gracze. Jako narzędzie o kluczowym znaczeniu dla sukcesu w grze, jest nie tylko przedłużeniem ramieni czytaj więcej »

księgowy Katowice

Księgowy Katowice: dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalisty?

Zakładając własną działalność gospodarczą, stajemy przed mnóstwem wyzwań. Jednym z nich jest sprawne zarządzanie finansami. Właśnie tutaj na pomoc przychodzi księgowa czy księgowy, którzy są nieoceni czytaj więcej »

Wycieraczki samochodowe

Odkryj znaczenie wysokiej jakości wycieraczek samochodowych

- klucz do bezpiecznej jazdy Wielu kierowców nie przywiązuje dużej wagi do wycieraczek samochodowych, skupiając się zamiast tego na bardziej oczywistych komponentach, takich jak opony czy hamulce. czytaj więcej »

tłumacz

Wartość profesjonalnego tłumacza w świecie bez granic

Żyjemy w czasach, kiedy świat staje się globalną wioską. Granice między krajami i kulturami zacierają się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, a komunikacja między ludźmi różnych narodowości staje si czytaj więcej »

rękawice lateksowe nitrylowe

Rewolucja Bezpieczeństwa: Znaczenie Lateksowych i Nitrylowych Rękawic w BHP

Przykładając do pracy tak wielką troskę, jak wielkie jest nasze oddanie dla naszych pracowników, powinniśmy zrozumieć jak ważną rolę odgrywają rękawice lateksowe i nitrylowe w zapewnieniu im bezpiecz czytaj więcej »

pozycjonowanie kraków

Klucz do sukcesu Twojej firmy w Krakowie – profesjonalne pozycjonowanie strony

Współczesna przestrzeń biznesowa przenosi się coraz bardziej do Internetu, a obecność w sieci stała się nie tylko wygodą, ale wręcz koniecznością dla przedsiębiorstw dążących do rozwoju i osiągnięcia czytaj więcej »

tworzenie sklepów internetowych

Budowa Sklepu Internetowego: Klucz do Sukcesu w Erze Cyfrowej

Świat handlu zmienia się z niezwykłą prędkością, a rozwój technologii cyfrowych sprawia, że posiadanie sklepu internetowego stało się dla wielu marek koniecznością. W dobie rosnącej popularności zaku czytaj więcej »

catering dietetyczny

Jak catering dietetyczny wspomaga zdrowy styl życia?

W dzisiejszym zabieganym świecie zdrowy tryb życia często sprowadza się do dobrze postawionej diagnozy naszych codziennych nawyków. Jesteśmy tym, co jemy – to powiedzenie nigdy nie traci na aktualnoś czytaj więcej »

kurs kosmetyczny

Otwórz Drzwi do Kariery w Branży Beauty – Wybierz Profesjonalny Kurs Kosmetyczny

Sektor Beauty rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od pielęgnacji i urody, a umiejętności kosmetyczne stają się atutem na rynku pracy. Jeżeli myślisz o ro czytaj więcej »

 

Obraz malowany farbami, element dekoracyjny czy uczucia?

Na przestrzeni lat w projektowaniu wystroju mieszkań i domów wykorzystywano różnego rodzaju ozdoby ścienne. W ostatnich czasach popularne są wykończenia w stylu modernistycznym, nowoczesnym czy loftowym. Warto zwrócić uwagę jaką rolę w tych stylach odgrywa obraz malowany farbami. Obrazy pełnią nie tylko funkcję elementu wystroju wnętrz, mogą być elementem terapii czy pracy nad sobą. Skłaniają do przemyśleń, generują pewne uczucia. Mijamy je w domach, w pracy i na ulicy, są elementem obecnym w naszym życiu.

Sztuka w domu

Na popularności zyskuje umieszczanie w domach obrazów malowanych farbami. W szczególności mówiąc o stylach loftowym, modernistycznym czy nowoczesnym. Betonowa ściana zwieńczona ogromnym obrazem lub kilka a nawet kilkanaście obrazów różnej wielkości tworzących spójną całość. Obrazy malowane farbami budzą zainteresowanie. Dostępne są w szerokiej gamie, wykonane zróżnicowanymi technikami, odnoszą się do różnych tematyk. Ciekawość w odbiorcy budzi nie tylko przekaz obrazu malowanego farbami, warto zwrócić uwagę na jego strukturę i fakturę. Odmienną fakturą charakteryzują się przykładowo obrazy całościowo lub po części malowane szpachelką malarską. Obrazy nadają wnętrzu charakteru i przyciągają wzrok odbiorcy.

Obraz malowany farbami jako wyraz siebie

Obrazy to nie tylko sztuka skierowana do powieszenia na ścianę lub stworzenia wystawy. Mogą być również nośnikami uczuć. Coraz częściej można spotkać się z organizowanymi specjalnymi warsztatami których celem jest wyrażenie swoich emocji, za pomocą sztuki. Nie trzeba mieć talentu czy być artystą, żeby wziąć udział w takich warsztatach. Uczestnicy otrzymują potrzebne narzędzia, farby, tła malarskie. Następnie poznają tematykę ale niekoniecznie jest ona podana wprost. Czasem tematyką jest puszczony utwór, przeczytany fragment książki lub kilka słów. Rzecz w tym, by uczestnik na podstawie podanych bodźców dalej zadziałał już sam i wyraził to co czuje. Na takich warsztatach powstają różnorodne obrazy malowane farbami, technika jest dowolna. Po wykonaniu swojego dzieła autor może o nim porozmawiać, opowiedzieć, odkryć cząstkę siebie jeśli chce. Niekiedy wynik swojej pracy można omówić z psychologiem, jest to ciekawy sposób na odkrycie siebie.

Sztuka uliczna obraz niosący pozytywne przesłanie

W miastach, na murach, budynkach, wiaduktach, pojawia się coraz więcej murali. Sztuka uliczna niesie pozytywne przesłanie, wiele miast przekazuje wybrane miejsca artystom w celach stworzenia barwnych obrazów. Niejednokrotnie takie murale stają się wizytówką danej ulicy czy dzielnicy. Tworzone murale mają swoją zadaną tematykę a niektóre niosą przesłanie. Zdobią elewację starych bloków czy murów. Nie sposób, nie zwrócić na nie uwagi podczas spaceru czy jazdy samochodem. Ogromne obrazy malowane farbami.

Obraz malowany farbami ma wiele funkcji jak i definicji, budzi różnorakie uczucia w odbiorcy. Niektóre obrazy są nadzwyczaj realistyczne a inne są totalną abstrakcją. Wszystkie tworzą sztukę, pobudzają wyobraźnię. Obok niektórych przechodzimy obojętnie inne skłaniają do zastanowienia.