Najpiękniejsze zwierzęta świata

Najpiękniejsze zwierzęta świata

Niedźwiedzie Niedźwiedzie to jedne z najbardziej imponujących i majestatycznych zwierząt na świecie. Są one uważane za symbol siły, mocy i dumy. Niedźwiedzie są bardzo inteligentne i wykazują dużo czytaj więcej »

taśmy z nadrukiem

Taśmy z nadrukiem - zabezpieczenie i reklama w jednym

Co jest istotne przy wyborze ? Przy wyborze taśmy z nadrukiem należy rozważyć wiele kwestii. Pierwszą z nich jest rozmiar i kształt logo - przed realizacją zamówienia należy upewnić się, że znak firm czytaj więcej »

obraz malowany farbami

Obraz malowany farbami, element dekoracyjny czy uczucia?

Na przestrzeni lat w projektowaniu wystroju mieszkań i domów wykorzystywano różnego rodzaju ozdoby ścienne. W ostatnich czasach popularne są wykończenia w stylu modernistycznym, nowoczesnym czy lofto czytaj więcej »

aranżacja Mieszkania

Fachowa aranżacja

Przygotowanie mieszkania do użytkowania to będzie wiele obowiązków. Oczywiście trzeba wiedzieć, który specjalista będzie realizować umowę deweloperską albo jaka ekipa remontowa będzie ostatecznie mo czytaj więcej »

 

Obraz malowany farbami, element dekoracyjny czy uczucia?

Na przestrzeni lat w projektowaniu wystroju mieszkań i domów wykorzystywano różnego rodzaju ozdoby ścienne. W ostatnich czasach popularne są wykończenia w stylu modernistycznym, nowoczesnym czy loftowym. Warto zwrócić uwagę jaką rolę w tych stylach odgrywa obraz malowany farbami. Obrazy pełnią nie tylko funkcję elementu wystroju wnętrz, mogą być elementem terapii czy pracy nad sobą. Skłaniają do przemyśleń, generują pewne uczucia. Mijamy je w domach, w pracy i na ulicy, są elementem obecnym w naszym życiu.

Sztuka w domu

Na popularności zyskuje umieszczanie w domach obrazów malowanych farbami. W szczególności mówiąc o stylach loftowym, modernistycznym czy nowoczesnym. Betonowa ściana zwieńczona ogromnym obrazem lub kilka a nawet kilkanaście obrazów różnej wielkości tworzących spójną całość. Obrazy malowane farbami budzą zainteresowanie. Dostępne są w szerokiej gamie, wykonane zróżnicowanymi technikami, odnoszą się do różnych tematyk. Ciekawość w odbiorcy budzi nie tylko przekaz obrazu malowanego farbami, warto zwrócić uwagę na jego strukturę i fakturę. Odmienną fakturą charakteryzują się przykładowo obrazy całościowo lub po części malowane szpachelką malarską. Obrazy nadają wnętrzu charakteru i przyciągają wzrok odbiorcy.

Obraz malowany farbami jako wyraz siebie

Obrazy to nie tylko sztuka skierowana do powieszenia na ścianę lub stworzenia wystawy. Mogą być również nośnikami uczuć. Coraz częściej można spotkać się z organizowanymi specjalnymi warsztatami których celem jest wyrażenie swoich emocji, za pomocą sztuki. Nie trzeba mieć talentu czy być artystą, żeby wziąć udział w takich warsztatach. Uczestnicy otrzymują potrzebne narzędzia, farby, tła malarskie. Następnie poznają tematykę ale niekoniecznie jest ona podana wprost. Czasem tematyką jest puszczony utwór, przeczytany fragment książki lub kilka słów. Rzecz w tym, by uczestnik na podstawie podanych bodźców dalej zadziałał już sam i wyraził to co czuje. Na takich warsztatach powstają różnorodne obrazy malowane farbami, technika jest dowolna. Po wykonaniu swojego dzieła autor może o nim porozmawiać, opowiedzieć, odkryć cząstkę siebie jeśli chce. Niekiedy wynik swojej pracy można omówić z psychologiem, jest to ciekawy sposób na odkrycie siebie.

Sztuka uliczna obraz niosący pozytywne przesłanie

W miastach, na murach, budynkach, wiaduktach, pojawia się coraz więcej murali. Sztuka uliczna niesie pozytywne przesłanie, wiele miast przekazuje wybrane miejsca artystom w celach stworzenia barwnych obrazów. Niejednokrotnie takie murale stają się wizytówką danej ulicy czy dzielnicy. Tworzone murale mają swoją zadaną tematykę a niektóre niosą przesłanie. Zdobią elewację starych bloków czy murów. Nie sposób, nie zwrócić na nie uwagi podczas spaceru czy jazdy samochodem. Ogromne obrazy malowane farbami.

Obraz malowany farbami ma wiele funkcji jak i definicji, budzi różnorakie uczucia w odbiorcy. Niektóre obrazy są nadzwyczaj realistyczne a inne są totalną abstrakcją. Wszystkie tworzą sztukę, pobudzają wyobraźnię. Obok niektórych przechodzimy obojętnie inne skłaniają do zastanowienia.